report search
پارسی خوان

درب برقی

کدام درب برقی برای پارکینگ مناسب است؟ درب برقی یکی از رایج ترین درب­هایی است که امروزه در مکان­های مختلف از جمله پارکینگ، مورد استفاده قرار می­گیرد. نحوه عملکرد هر یک از انواع ...

کدام درب برقی برای پارکینگ مناسب است؟

درب برقی یکی از رایج ترین درب­هایی است که امروزه در مکان­های مختلف از جمله پارکینگ، مورد استفاده قرار می­گیرد. نحوه عملکرد هر یک از انواع درب­های پارکینگ با یکدیگر متفاوت است و برای فضاهایی با شرایط خاص مناسب است. به همین دلیل در ادامه به معرفی بعضی از انواع درب برقی که برای پارکینگ مورد استفاده قرار می­گیرند، پرداخته شده است.

انواع درب برقی پارکینگ

برای استفاده از درب برقی برای پارکینگ، لازم است حتما به عرض ورودی پارکینگ توجه شود و متناسب با عرض فضا، یکی از انواع درب­های اتوماتیک برای پارکینگ به کار گرفته شود. در ادامه به معرفی انواع درب برقی از نظر نوع باز و بسته شدن درب اشاره شده است.


1. درب برقی ریلی

درب برقی ریلی یا کشویی، همانطور که از نام آن مشخص است، حرکت این نوع درب، به صورت کشویی می­باشد. امنیت این نوع درب­ها، بالا است و امکان رفت و آمد نا­محدود وسایل نقلیه وجود دارد. در ریلی علاوه بر دارا بودن سنسور برای تشخیص نزدیک شدن وسایل نقلیه به درب، می­تواند با ریموت کنترل، کلید، موبایل یا تبلت نیز عمل باز کردن و بستن درب برقی را در مواقع لزوم تشخیص دهد.

·         درب برقی ریلی تک لنگه

در این دسته از انواع درب برقی ریلی، باز و بسته شدن درب پارکینگ، از طریق حرکت کشویی تک لنگه درب، به سمت چپ یا سمت راست انجام می­شود. به همین علت، درب ریلی تک لنگه به فضای کافی در اطراف درب نیاز دارد.

·         درب برقی ریلی دو لنگه

این نوع درب ریلی هم به فضای زیادی در اطراف درب نیازمند است؛ از این رو برای ساختمان­های حیاط­دار مناسب­تر است.

2. درب برقی سکشنال

درب برقی سکشنال با نام در زیر­سقفی نیز شناخته می­شود. این درهای برقی­ طرح­بندی و رنگ­بندی متنوع و شیکی دارند و برای محیط­هایی که ارتفاع فضای ورودی دارای محدودیت است، بسیار مناسب هستند. عملکرد این نوع درب­ها به این صورت است که هنگام باز شدن درب برقی ، در سکشنال به طور اتوماتیک در موازات سقف قرار می­گیرد. درب برقی سکشنال محدودیتی در میزان تردد ایجاد نمی­کند و در محیط­های پر تردد عملکرد خوبی دارد.

درب برقی کرکره­ای

در کرکره­ای، نوع دیگری از انواع درب­های اتوماتیک است که برای پارکینگ مورد استفاده قرار می­گیرد. در کرکره­ای، از قطعاتی تشکیل شده که هنگام باز شدن درب، بر روی یک غلطک می­لغزند و به سمت بالا یا به سمت پایین حرکت کرده و امکان ورود وسایل نقلیه را فراهم می­نماید. در کرکره­ای به علت نحوه عملکردی که دارد.

 

کدام یک از انواع درب برقی پارکینگ برای شما مناسب­تر است؟

همانطور که قبلا به طور مختصر اشاره شد، بعضی از انواع درب برقی پارکینگی به فضای بیشتری جهت نصب و پاده سازی نیاز دارند و بعضی دیگر، در مکان­هایی که با محدودیت فضا مواجه هستند به کار برده می­شوند. ، فضای کمی را اشغال می­کند و زمانی که عرض ورودی پارکینگ کم است، می­تواند بهترین انتخاب محسوب شود.

میزان تردد پارکینگ، مورد دیگری است که نباید دست کم گرفته شود.  بعضی از درب­های پارکینگ به دلیل نحوه عملکردی که دارند ممکن است در محیط­های پر تردد کارایی چندان مناسبی ارائه نکنند. این درحالی است که بعضی از انواع درب برقی این امکان را فراهم می­کنند که میزان تردد به صورت نامحدود باشد.

 

 

درب اتوماتیک | درب های اتوماتیک | درب و پنجره دوجداره
برچسب ها:

درب

-

برقی

-

انواع

-

پارکینگ

-

ریلی

-

نوع

-

درب برقی

-

از انواع

-

انواع درب

-

است که

-

این نوع

-

انواع درب برقی

-

از انواع درب

-

درب برقی ریلی

-

از انواع درب­های

-

مشاهده منبع